Popüler Psikolojide 50 Büyük Mit

95,00 

Yazar: Scott O.Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio, Barry L.Beyerstein

Çevirmen: Zehra Cunillera

Sürekli psikolojiyle meşgulüz. Yaşımız, ruh halimiz, bilinçdışımız, duygularımız, akıl sağlığımız sürekli gündemimizde. Haberler, televizyon programları, filmler ve internet psikolojiye dair iddialarla dolup taşıyor. Beynin işleyişi, medyumlar, beden-dışı deneyimler, hafıza kaybı, yalan makinesi, duygusal ilişkiler, ebeveynlik, tacize uğrayan çocuklar, ruhsal bozukluklar, suç hikâyeleri, psikoterapi ilgi çeken konuların başında geliyor.

Ne var ki, psikoloji hakkında doğru olduğunu sandığımız birçok şey aslında safsatadan ibaret; hatta psikoloji hakkındaki yanlış haberler, en az doğru bilgiler kadar yaygın. Buna karşılık, popüler psikolojide doğruyu yanlıştan ayırmamıza yardım edecek kitapların sayısı parmakla sayılacak kadar az. Popüler Psikolojide 50 Büyük Mit bu konuda mükemmel bir örnek: Bilimle uyuşmayan yaygın inançları ortaya koyuyor; doğru gibi gelen birçok mite karşı kanıtlar sunuyor; insanların neden böyle yalan yanlış bilgilerin pençesine düştüğünü açıklıyor ve insan zihni ile davranışı hakkında bazılarımızı düş kırıklığına uğratacak ama gerçeğin masal kadar büyüleyici olabileceğini gösteren olguları sergiliyor.

Psikolojiyle ilgili uydurma bilgilere ve yanlış inanışlara toplu bir eleştiri getiren Popüler Psikolojide 50 Büyük Mit benzersiz bir kaynak.

 

KİTABA GÖZ ATIN
Kategoriler: Etiketler: ,
Ek bilgi

Ek bilgi

Yazar:

, , ,

Çevirmen:

Cilt/Kâğıt:

Karton kapak, Amerikan cilt, İkinci hamur, İplik dikiş

Sayfa Sayısı:

349

ISBN No:

978-605-7827-06-7

Yayın Tarihi:

Ekim 2020

Boyutlar:

16 cm x 23 cm